Please wait…
×

Your PDF viewer may not be able to display this document properly, please open this file using Adobe Reader. If you don’t have Adobe Reader, you can easily download it at https://get.adobe.com/reader/

News

PER 48 VALANDAS ŽADA SPRENDIMĄ KLIMATO KAITOS PROBLEMOMS SUVALDYTI

23 Nov

Genialioms idėjoms kartais nereikia daug laiko trečius metus vyksiantis renginys „Virtual Climathon Vilnius 2020“ yra puikus to įrodymas. Šiemet lapkričio 27-29 dienomis online formatu renginio dalyviai, verslų atstovai ir mentoriai suburtose komandose 48 valandas skirs ir ieškos geriausių būdų bei galimybių, kaip naujausiomis technologijomis spręsti skirtingose verslo industrijose iškylančias grėsmingiausias problemas, darančias įtaką klimato kaitos procesams. „Virtual Climathon Vilnius 2020“ organizatoriai tikina, kad idėjos gimusios šiame renginyje, dažnai ne tik edukuoja bei skleidžia tvarumo idėjas plačiau, bet ir tampa tramplinu naujo ir tvaraus verslo atsiradimui.

„Climathon“ tai pasaulinis hakatono tipo renginys, organizuojamas daugiau nei 100 pasaulio miestų, skirtas gyventojams ir miestuose veikiančioms organizacijoms kartu sukurti ir dalintis idėjomis, skirtomis spręsti klimato kaitos sukeltus iššūkius bei jų padarinius. Įprastai akis į akį susitinkantys renginio dalyviai šiemet visame pasaulyje idėjomis dalinasi virtualiai, tačiau renginio prasmė ir struktūra nuo to nesikeičia. Prieš renginį supažindinti su laukiančiais iššūkiais dalyviai susiburia į komandas, kuriose 48 valandas veiks drauge su profesionalų palaikymu jiems padės ekspertai bei kompetentingi mentoriai.

 

„Virtual Climathon Vilnius 2020“ renginio metu dalyviams teks spręsti šiųmečio renginio partnerių inicijuotus net 6 skirtingų industrijų iššūkius: maisto švaistymo (Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje), du mobilumo iššūkius (Lietuvos paštas bei Transporto inovacijų centras), švariųjų technologijų kūrimo (Lietuvos švariųjų technologijų klasteris), tvarios aprangos (Vinted) bei tvaraus turizmo (GO Vilnius). Geriausias idėjas pasiūliusios komandos varžysis ne tik dėl piniginio prizo pagrindinis renginio partneris, inovacijas klimato srityje skatinantis Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje žada „Virtual Climathon 2020“ nugalėjusioms idėjoms padėti atrasti geriausius kelius išpildymui ne tik Lietuvoje, bet ir Šiaurės šalyse. „Džiaugiamės galėdami būti „Virtual Climathon Vilnius” dalimi ir tikimės, kad renginio dalyviai atras puikius įrankius ir sprendimus padėsiančius kovoti su klimato kaita Lietuvoje ir visame regione. Šiaurės šalys pirmauja kurdamos ir įgyvendindamos novatoriškus klimato kaitos technologijų ir politikos sprendimus, tad pasitelkę patyrusius mentorius ir ankstesnius „Climathon“ nugalėtojus iš Šiaurės šalių,  renginio metu skatinsime dalyvius mąstyti kūrybiškai. Šiauriečiai pasidalins patirtimi, ko reikia norint tapti sėkmingu klimato startuoliu ir padės mūsų dalyviams žengti sėkmės keliu. Bendradarbiavimas, pasitikėjimas, dalijimasis žiniomis ir aktyvūs veiksmai gali užtikrinti, kad Lietuva ir Šiaurės šalys bus priešakyje kovojant su klimato kaita“, teigia Agnė Buraitytė, Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje patarėja klimato, aplinkosaugos ir skaitmeninimo klausimais. 

 

Šiaurės ministrų tarybos biuras kviečia „Virtual Climathon Vilnius 2020“ dalyvius susitelkti ties maisto švaistymo problema: „Netvarios maisto sistemos didina šiltnamio efektą, o kylanti temperatūra ir ekstremalūs klimato reiškiniai kelia pavojų maisto saugumui. Tarpsektorinis bendradarbiavimas ir holistinis požiūris yra būtinas siekiant atrasti sprendimus į sudėtingus iššūkius, todėl kviečiame dalyvius renginio metu ir po jo nepamiršti atkreipti dėmesį į lyčių lygybės bei jaunimo įtraukties svarbą“, svarbiausius aspektus pažymi A. Buraitytė.

 

Tvarumo idėjomis besirūpinanti organizacija „Vinted“ renginyje „Virtual Climathon Vilnius 2020“ skatins atsigręžti į vartotojiškos visuomenės problemas. „Tekstilės ir drabužių pramonė pasauliniame taršos žemėlapyje palieka gilų pėdsaką, todėl kasdien su visa „Vinted“ bendruomene prisidedame, jog situacija keistųsi. Siekiame dėvėtus drabužius ir kitus daiktus padaryti pirmuoju vartotojų pasirinkimu visame pasaulyje. Tokiu būdu ne tik pratęsiame daiktų gyvenimo ciklą, bet ir mažiname poreikį naujiems pirkiniams bei jų gamybai sunaudojamų resursų kiekį. Prisidėdami prie „Climathon“ iniciatyvos siekiame pasidalinti savo patirtimi ir kartu rasti naujų kelių, kaip verslas gali spręsti globalias klimato kaitos problemas, o ne tik apsiriboti savo taršos gamtai pėdsako sumažinimu“,  – sako  „Vinted“ atstovė Daina Aleksandravičienė.

 

„Virtual Climathon Vilnius 2020“ organizatoriai didžiuojasi, kad šis renginys ne tik smagus jo dalyviams, bet ir išties naudingas visuomenei: „Kartais žmogui gali būti nedrąsu dalintis savo idėja su kitais žmonėmis, nes yra tikimybė būti nesuprastam, tačiau „Climathon“ renginio konceptas suteikia galimybę savo idėjas išlaisvinti bendraminčių rate, patobulinti kitų žmonių mintimis ir vėliau iš to galbūt sukurti realų, naudingą visuomenei produktą“, sako Daiva Jankauskaitė, Lietuvos „EIT Climate-KIC“ padalinio vadovė. „EIT Climate-KIC“ organizacija inicijuoja ir palaiko inovacijas, padedantis sušvelninti klimato kaitos procesus, taip pat prisideda ir padeda įgyvendinti „Climathon“ renginio metu sugalvotus sprendimus.

„Virtual Climathon 2020“ renginys vyks lapkričio 2729 dienomis, online formatu.

Registracija į renginį vykdoma iki lapkričio 24 dienos, daugiau informacijos skelbiama Vilnius Tech Park Facebook paskyroje.

Share with friends:

Subscribe to our newsletter
Subscribe
Connect with us
Sign up to receive our newsletter and updates Subscribe
Visit Vilnius Tech Park
RESERVE YOUR VISIT
Antakalnio St. 17, Vilnius LT-10312, Lithuania
Mon-Fri, 9 AM - 6 PM